جلوگیری از آسیب های محل کار با اسمارت فون

آسیب های شغلی و مبارزه با آن ها تنها با یک اسمارت فون ؟رویای مشترک مدیران و کارکنان

آسیب های شغلی  و مبارزه با آن ها تنها با یک اسمارت فون ؟رویای مشترک مدیران و کارکنان

صنایع کارخانه ای   متکی به تلاش های خستگی ناپذیر کارمندان و کارگران است , کسانی که روزانه کار می کنند تا محصولاتی را که ما بر روی قفسه هایمان می یابیم را بسازند , بسته بندی کنند , آماده کنند و ارسال کنند .

و بسیاری از تلاش های فیزیکی نیازمند کارکنان است .  کشیدگی های مکرر می تواند به آسیب های شغلی متفاوت اسکلتی عضلانی منجر شوند , مثل سندروم تونل کارپ ( نشانگان مجرای مچ دستی ) یا التهاب تاندون مچ دست , بازوها و شانه ها . ریسک آسیب علاوه بر ایجاد مشکل برای کارکنان می تواند  , به واسطه هزینه های پنهان مثل جبران خسارت ( بیمه مسئولیت کارکنان ) , از دست رفتن زمان و کاهش قابلیت بهره وری دردسر های زیادی برای شرکت ها ایجاد کند.

پروفسور راب رادوین متخصص سیستم های صنعتی مهندسی در دانشگاه ویسکانسین – مدیسن (University of Wisconsin-Madison) میگوید:” ما می خواهیم این مشکلات را قبل اینکه مردم آسیب ببینند حل کنیم , “

 

پروفسور رادوین بر روی این مشکل یعنی آسیب های شغلی به مدت دو دهه کار کرده است , و با ظهور ورود تکنولوژی , او شاید بتواند راه حلی بسازد که آسان , کارآمد و از دیدگاه اقتصادی قابل دوام باشد .

روش های موجود برای اندازه گیری ریسک آسیب  به اندازه کافی خوب نیستند : حرفه ای های سلامت و امنیت معمولاً قضاوت های ذهنی از ریسک آسیب دیدن میکنند که مبنی بر یک سیستم اندازه گیری دستی صفر تا ده می سازند . با وجود اینکه این اندازه گیری ها پیش بینی های قابل قبول منصفانه ای را آماده می کنند , فضای زیادی برای اشتباه در مشاهدات انسانی وجود دارد , و این گونه نتیجه گیری هایی زمان  , مهارت  و کارآموزی در علم ارگونومی و امنیت را نیاز دارند . همچنین  نکات دقیق و ظریف فعالیت های بسیاری از اشخاص را در طول دوره طولانی از زمان نیاز دارد .

تکنولوژی جاری شاید کلید رویارویی و سرانجام  حل  مشکلات آسیب شغلی باشد.

رادوین و دانشجوهایش در حال همکاری با یو هن هو (Yu Hen Hu) , یک پروفسور مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه ویسکانسین-مدیسن (UWM) هستند .آنها در حال حاضر الگوریتم های بینایی کامپیوتر برای محاسبه سطح فعالیت دست را توسعه داده اند. و توانستند در سپتامبر 2016 حدود 1.4 میلیون دلار کمک بلا عوض از موسسه  جهانی سلامت برای اطمینان شغلی و سلامت (NIOSH) به عنوان فعالیت در جهت کنترل و پیشگیری بیماری و آسیب های محل کار دریافت کنند.

آسیب های شفلی

این کمک مالی جدید جدید به رادوین و همکارانش اجازه خواهد داد تا از ویدیوهایی استفاده کنند که از موسسه های متفاوتی جمع آوری شده اند تا یک اندازه گیری جدید  برای ارزیابی کردن برآمد های سلامت را گسترش دهند . این اندازه گیری ویدیو های برحسب فوت را استفاده خواهد کرد تا تکان های مکرر را تجسم کند و پیدا کند – الگوریتم آنچه را که حرکات مکرر دست , چنگ زدن ها و تقلا ها را نشان می دهد تصدیق می کند . با مخلوط کردن یافته های علمی تازه ی علم پزشکی با این معیار جدید , آنها می توانند یک مبنای جدید برای مهندسین بسازند تا ریسک  صدمات و طراحی دوباره ی حتمی کار ها را در محل کار را اندازه گیری کنند.

هدف نهایی تنها این نیست که , معیارها را دقیق و کارآمد بسازند , بلکه این است که در بسیاری از موارد برای شرکت ها در دسترس ساخته شوند . این جایی است که گوشی های هوشمند به میان می آ یند .

جلوگیری از آسیب های شغلی با اسمارت فون

رادوین میگوید : “من به یک برنامه برروی موبایل فکر میکنم, و من فکر می کنم که همه ی تکنولوژی که ما امروز نیاز داریم بر روی گوشی هوشمند من وجود دارد : یک دوربین با مشخصات بالا , یک پردازنده با سرعت بالا , و قابلیتی برای انجام دادن توده ای از محاسبات  ,”

اگر رادوین بتواند این معیارها را بر روی یک برنامه گوشی هوشمند اجرا کند , کارفرما های صنایع میتوانند  می تواند خطر آسیب کارکنان خود را به سادگی ارزیابی ارزیابی کنند.

.این موضوع میتواند فقط  یک دستگاه ویدیو دستی اشاره گر را درگیر کند , چیزی که نسبت به روش های موجود کم هزینه و سریع تر است , همانند یک وسیله که به بازو یا دست یک کارمند می چسبد .

چسبد .

رادوین میگوید :” ما می توانیم اسمارت فون ها را  طوری برنامه ریزی کنیم تا تکان ها و کیفیت آنها را اندازه بگیریم بطوریکه نه تنها دقیق تر از روش فعلی باشد. بلکه به صورت خودکار و عینی تر و قابل اعتماد تر آسیب های شغلی را محاسبه کند.  پروژه ما  فقط برای کارخانجات و شرکت های بزرگ نیست که از علم تکنولوژی ایمنی برای قطع هزینه ها استفاده می کنند بلکه  به بیزنس های متوسط و کوچک نیز اجازه می دهد از این تکنولوژی به همان خوبی استفاده کنند . “

در هم آمیختن سرمایه های چند رشته, مهندسی برق و کامپیوتر , مهندسی صنایع و سیستم , و مهندسی پزشکی و تحقیقات رادوین به شرکت ها کمک خواهد کرد که تغیراتی اغلب ساده اما تاثیر گذاردر پیش بینی و مبارزه با آسیب های شغلی ایجاد کنند.

 

مترجم: فاطمه جعفری گوهری

بازتولید و ویراست : محمد حسین امینی صالح

متولد 76مین سال از 13مین قرن. به مهندسی صنایع به شدت علاقه مندم و حس میکنم نیمه گمشدمه….

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *